Jak správně skladovat kosmetiku?
Horké dny začaly, co to ale znamená pro pleťovou kosmetiku? Kosmetické přípravky skladujte v přítmí, suchu a v místnosti se stálou teplotou. A hlídejte si jejich expiraci!
Krémy se nepůjčují!
Kvalitu kosmetických produktů ovlivňuje mnoho faktorů – světlo, vzduch, teplota. Obecně kosmetika je citlivá na vysokou koncentraci vlhkosti, protože to je ideální prostředí pro bakterie. Krémy, masky, séra a ostatní kosmetiku, která je balená v kelímcích, nabírejte vždy čistou špachltičkou. Špachtlička se snadno umyje a usuší, jednoduše ji udržíte čistou. Omezíte tím přenášení bakterií a mikrobů z prstů. Kelímky důkladně zašroubujte, nenechávejte je otevřené, aby nedocházelo ke kontaminaci a oxidaci. A krémy se opravdu nepůjčují!
Pokud víte, že přípravky budete nanášet prstem, vyberte si produkt v lahvičce s dávkovačem.
Dávejte si pozor na přímé sluneční záření a na kolísání teplot. Kritické pro krémy jsou velké teplotní změny. Mráz nebo naopak vysoké letní teploty nedělají krémům dobře. Ani těm opalovacím. Takže skladování kosmetiky v ledničce je mýtus. Lepší je skladovat v místnosti, kde se teplota moc nemění. A pokud cestujete letadlem někam za sluncem a máte kosmetiku v kufru, který je v úložném prostoru, tak doporučujeme vozit s sebou menší kosmetické balení a kosmetiku na dovolené nejlépe spotřebovat.
Věřte svým smyslům
Zrak, čich i hmat nám pomohou odhalit, že se s krémem nebo pleťovou vodou něco děje. Změní-li se barva, konzistence či vůně, přípravek musíte vyhodit. Jinak Vám hrozí riziko alergické reakce.
Trvanlivost kosmetických přípravků
Jak dlouho Vám přípravek vydrží zjistíte na obalu. Na něm najdete symbol otevřeného kelímku a v něm je uvedeno číslo. To znázorňuje počet měsíců, do kdy by se měl produkt po otevření spotřebovat. Většina spotřebitelských balení je v menším množství, takže kosmetiku spotřebujete včas. Na velkém balení v tomto případě neušetříte, naopak možná Vás spíš naštve, když budete muset přípravek vyhodit nespotřebovaný.